V NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.02.2020 r.

Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Eucharystia jest zwiastowaniem tajemnicy naszego odkupienia, które dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie Jezusa. Dlatego chciejmy uczynić naszym własnym wezwaniem słowa św. Pawła: „Postanowiłem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego”. Obyśmy przez całe życie chlubili się tylko z Chrystusa i z naszego codziennego krzyża. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, anonimowe i imienne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nowobudujący się kościół w Jankowicach Rybnickich.

3. Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. – jutro, w poniedziałek, o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

4. We wtorek przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego, dlatego o godz. 17.00, podczas Mszy św., wzywając wstawiennictwa MB z Lourdes, będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym, a także będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zachęcam do tego wszystkich poważnie chorych, a także starszych wiekiem.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

6. Msza św. za zmarłych w styczniu: Gizelę Tatarczyk, Andrzeja Tatarczyk, Władysława Hluchnik oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. W piątek przypada święto św. Cyryla, mnicha, i św. Metodego, biskupa, patronów Europy, a także św. Walentego, biskupa – patrona zakochanych.
W tym dniu Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00, a po niej spotkanie Scholi Parafialnej – zapraszam też chętne dzieci do włączenia się do Scholi.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Konopnickiej.
Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali przy sprzątnięciu stajenki i dekoracji świątecznych.

10. Spotkanie Rodzin Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, – zarówno funkcjonującego już kręgu jak i rodzin, które zgłosiły się do kręgu drugiego – będzie w najbliższy piątek po Mszy szkolnej w salkach parafialnych. Będziemy gościć Siostrę Damianę – ogólnopolską koordynatorkę tego Apostolatu.

11. W piątek 17 kwietnia w naszym kościele ks. abp Wiktor Skworc będzie udzielał sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Gdyby ktoś z dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, chciałby go przyjąć – to proszę o zgłoszenie się do mnie w tym tygodniu, najlepiej po Mszy św.

12. Start Mszana zaprasza dzisiaj na spotkanie sprawozdawcze klubu za 2019 rok. Zapraszamy piłkarzy, działaczy, rodziców i kibiców o godz. 12.30 do budynku klubu.

13. GOKiR w Mszanie zaprasza mieszkańców na prelekcję dotyczącą diagnozowania i radzenia sobie z chorobą ALZHEIMERA. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18.02. o godz. 10.00 w Sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Na pytania odpowiedzą specjaliści w dziedzinie neurologii.

14. GOKiR Mszana zaprasza na spektakl Teatru FIGA pt.: „Kobietkowo”. Niedziela 23 luty, godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia bezpośrednio przed imprezą.

15. Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Również z naszej Archidiecezji organizowany jest samolotowy wyjazd w dniach 15 – 17.05.2020 roku. Szczegóły dotyczące programu, kosztów i miejsca zapisów – najdziemy w gablotce

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” między innymi :
– skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści.
– o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.
– opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus.
Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień !

Loading