V NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2021 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Każde gromadzenie się na słuchanie słowa i łamanie chleba jest spotkaniem z Panem. On jest w każdym człowieku: w chorych i cierpiących, w poszukujących, w potrzebujących. Czy dostrzegamy Chrystusa w nas samych i w naszych bliźnich? Czy może On działać w nas w sposób wolny, czy nie jest skrępowany naszymi grzechami? Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. będzie we wtorek o godz. 18.00, w kościele.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. W czwartek we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXIX Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za chorych, cierpiących i im posługującym.

6. Msza św. za zmarłych w styczniu: Józefa Wawrosz, Czesława Gąsior, Ingeborgę Kozielską, Stanisława Płaczek oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych..

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ oraz ul. Sportowej.

Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali przy sprzątnięciu stajenki i dekoracji świątecznych oraz za inne prace wykonane przy kościele. Bóg zapłać również za dary stołu przyniesione na probostwo.

10. Będzie można oddać krew w przyszłą niedzielę 14.02. od 8.00 – 12.30 w ambulansie przy OSP w Mszanie. Zachęcamy zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat, które w ostatnim czasie nie miały kontaktu z osoba zarażoną wirusem lub poddaną kwarantannie.

11. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Zachęcamy osoby zainteresowane – szczególnie przedstawicieli środowisk samorządowych, społeczników i przedsiębiorców – do udziału w Studium Katolickiej Nauki Społecznej. Proponujemy cykl 10 dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej z współczesnymi problemami i wyzwaniami społecznymi w świetle nauczania społecznego Kościoła. Zajęcia będą odbywać się online we wtorki w godz. 19–21.15; jeśli sytuacja sanitarna na to pozwoli – na Wydziale Teologicznym w Katowicach. Więcej informacji , szczegółowy program i zapisy: tutaj; FB: Studium Katolickiej Nauki Społecznej | Facebook.

13. Wydział Teologiczny planuje otwarcie w semestrze letnim (od lutego 2021) kolejnej edycji studiów podyplomowych dla nauczycieli:

1/teologiczno-katechetycznych (4 semestry) – dających kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu, w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpodstawowych, zobacz tutaj

2/katechezy przedszkolnej (2 semestry) ­– dających kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu, zobacz tutaj.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. dr hab. Roman Buchta, prof. UŚ (kierownik studiów, roman.buchta@us.edu.pl) lub z p. mgr Ludmiłą Lach-Bartlik (sekretarz studiów, ludmila.lach-bartlik@us.edu.pl).

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?

• dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?

• Polak-Chorwat dwa bratanki, czyli o podobieństwach między Polską a Chorwacją.

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading