V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Chciejmy uczynić naszym własnym wyznaniem słowa Apostoła Pawła, które usłyszymy dziś w Liście do Koryntian: Postanowiłem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego” /1 Kor 2,2/ Obyśmy przez całe życie chlubili się tylko z Chrystusa i z naszego codziennego krzyża.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Wspominamy dzisiaj św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszach św. poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych w styczniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o10.00 – w salkach parafialnych.

8. Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii lub telefonicznie.

10. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za chorych, cierpiących i im posługującym.

11. Msza św. kolędowa za mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii – będzie odprawiona w przyszłą sobotę o godz. 15.00.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.15 w salkach parafialnych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 168 – 200 /parzyste/.

Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali przy uprzątnięciu stajenki i dekoracji świątecznych oraz za inne prace wykonane przy kościele. Bóg zapłać również za dary stołu przyniesione na probostwo.

14. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

15. Sołtys sołectwa Mszana będzie wydawać decyzje podatkowe i dotyczące opłaty za odbiór odpadów jeszcze w tym tygodniu od jutra do środy 08.02. w godzinach 8.00 – 14.00, na parterze Urzędu Gminy w Mszanie.

16. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

17. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

• o różnych formach życia konsekrowanego

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia na cały nowy tydzień!