V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Mieliśmy rozpocząć dzisiaj nasze Rekolekcje Parafialne, ale obecna sytuacja to uniemożliwiła. Zachęcam do modlitwy, aby Pan Bóg zatrzymał rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o tych, którzy nimi się opiekują: lekarzach, pielęgniarkach, służbach medycznych i sanitarnych, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii. Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

3. Msza św. za Solenizantów marca zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. Proszę o zgłoszenia imienne w zakrystii.

4. Przez cały tydzień Msze św. odprawiane będą rano i wieczorem: od poniedziałku do środy o 7.00 i 17.00 /przyjęte intencje na rekolekcje/, a od czwartku do soboty o 8.00 i 17.00 /w tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca./

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa.

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania /dotyczy również Świąt Wielkanocnych/ Uczestniczymy we Mszach św., nabożeństwach i rekolekcjach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.

2. Aż do odwołania Msze św. i Triduum Paschalne w naszym kościele odprawiane będą BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.

4. Zaleca się wspólnotową rodzinną codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 połączoną z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki /tekst znajdziemy na naszej stronie internetowej/. Przypominać nam będzie o tej modlitwie codzienne bicie dzwonów o godz. 20.15.

5. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.

6. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32  472 00 93.

7. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.

8. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

9. Obrzędy pogrzebu ograniczone są tylko do stacji na cmentarzu w obecności najwyżej 5 osób z najbliższej rodziny. Msza św. żałobna sprawowana będzie bez udziału wiernych oraz ciała zmarłego.

Polecam: nowy Wiesiadnik, Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł. – w przedsionku kościoła

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień, obfitości Bożej łaski, dużo zdrowia oraz skutecznego opierania się epidemii koronawirusa!!!

Loading