V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 r.

1. Przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu, która rozpoczyna II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam naszą młodzież. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. W czwartek 25.03. obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. O godz. 17.00 Msza św. w intencji dzieci poczętych, a nienarodzonych, których życie jest zagrożone – o prawo do życia.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, odprawiona będzie. w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w I kwartale. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzień ten przypomina o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.

8. Odwiedziny przedświąteczne chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w Wielką Środę, 31.03 od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ i ul. Sosnowej. Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo.

10. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie ma w czasie tegorocznego Wielkiego Postu rekolekcji parafialnych. Będzie można uczestniczyć w rekolekcjach emitowanych przez TVP3 – do czego usilnie zachęcam.

Rekolekcje dla dzieci będą 22 – 24 marca /poniedziałek – środa/ o godz. 9.30

Rekolekcje dla młodzieży będą 22 – 24 marca /poniedziałek – środa/ o godz. 12.30

Rekolekcje dla dorosłych będą 26 – 28 marca /piątek – niedziela/ o godz. 20.30

Rekolekcje są również dostępne w mediach społecznościowych.

11. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

12. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz.

13. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie informuje mieszkańców, że od 1 kwietnia br. wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na nowy okres świadczeniowy można składać również w wersji tradycyjnej (papierowej) w siedzibie Ośrodka w Połomi. Aby zachować ciągłość wypłat świadczeń wnioski należy złożyć do 30 kwietnia br. Jednocześnie z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zachęcamy mieszkańców aby składać wnioski drogą elektroniczną.

Wszelkich informacji udziela Dział Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie tel. 32 472 00 42 lub 783 570 750.

14. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• podejmujemy temat Drogi Krzyżowej – najbardziej rozpowszechnionego sposobu rozważania męki Pańskiej. W obecnym numerze 14 medytacji – często bardzo osobistych spojrzeń na drogę krzyżową Jezusa – przygotowanych przez znane osoby świeckie i konsekrowane.

Polecam Gość Extra – w cenie 9 zł, jest to wydanie pamiątkowe, okolicznościowe z okazji trwającego Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa, jest ono w całości poświęcone św. Józefowi.

Polecam: marcowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny. Paschaliki wielkanocne w cenie 6 zł.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading