V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019 r.

1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas ćwiczeń duchowych, czyli rekolekcje. Witam pośród nas ks. prał. Stanisława Nogę i życzę mu wielu darów Ducha Św., a nam życzę otwartości na Boże słowo i na działanie łaski Bożej. Plan rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej, w gablotce, na drzwiach kościoła, a także w Wiesiadniku.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona będzie na cele związane z działalnością ks. Rekolekcjonisty. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15.

4. W piątek odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii – przejdziemy ulicą Wesołą od strony numeru 60, a zakończymy od strony numeru 1, początek o godz. 18.00. Proszę przynieść ze sobą świece.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

6. Msza św. za zmarłych w marcu i zmarłych zalecanych – w czwartek o godz. 17.00.

7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

8. Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.00. Proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.

9. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, zaś przed Mszą św. o godz. 9.00 zgromadzimy się na placu przy kaplicy przedpogrzebowej tam uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła. Procesja w tym dniu przypomina o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Także w tym dniu młodzież gromadzi się w katedrze w Katowicach o godz. 14.00. Zachęcam i naszą młodzież, zwłaszcza świeżo bierzmowaną, do udziału w tym spotkaniu.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w Wielką Środę, 17.04. Zapisy chętnych w zakrystii.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/. Bóg zapłać p. Marianowi Grzonce za usunięcie awarii oświetlenia ołtarza.

13. W Wielki Piątek, 19.04. organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 3.00 nad ranem, a zapisy przyjmowane są w zakrystii.

14. GOKiR Mszana zaprasza w przyszłą niedzielę 14 04. na Świąteczny Festiwal Palmy. Początek o godz. 15.00 w Parku Aktywnej Rekreacji. W programie konkurs palmy wielkanocnej, zabawy rodzinne, ustawianie gigantycznej palmy. Dla każdej osoby, która wykona palmę i przyniesie do parku – nagroda.
GOKiR zaprasza także na warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych organizowane w każdy czwartek w Ośrodku Kultury w Mszanie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

15. Przewodniczący Rady Gminy zaprasza mieszkańców sołectwa Mszana na Zebranie Wiejskie – w środę 10 kwietnia o godz. 17.00 w sali GOKiR w Mszanie. Przedmiotem Zebrania będzie wybór sołtysa i rady sołeckiej. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.10.

16. W najbliższą sobotę 13.04. w Mszanie odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczegóły szczepienia są przedstawione na rozwieszonych plakatach.

17. Dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin odbędzie się w sobotę 13,04. w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach i w Bazylice św. Antoniego w Rybniku. Początek o godz. 10.00, a zakończenie wspólnym obiadem ok. 14.00. W spotkaniach będą uczestniczyli nasi biskupi.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj między innymi :
– płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli. To doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów
– o objawieniach Matki Bożej w Kibeho.

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny oraz Paschaliki w cenie 6 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!

Loading