V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 r.

1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas ćwiczeń duchowych, czyli rekolekcje. Witam pośród nas O. Pawła Urbańczyka, karmelitę bosego z Krakowa i życzę mu wielu darów Ducha Św., a nam życzę otwartości na Boże słowo i na działanie łaski Bożej. Plan rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej, w gablotce, na drzwiach kościoła, a także w Wiesiadniku.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – opłacenie bieżących rachunków. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona będzie na cele Zakonu Karmelitańskiego Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15.

W piątek odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii – przejdziemy ulicą Chabrową od dołu, a zakończymy przy krzyżu obok Astorii, początek o godz. 18.00. Proszę przynieść ze sobą świece.

4.Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do czwartku od 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5.Od środy uczniowie naszej Szkoły przeżywać będą swoje szkolne rekolekcje. Poprowadzi je diakon Patryk Dawid, który odbywa staż diakonacki w Połomi.

W środę i czwartek o godz. 9.30 zapraszam klasy 1- 4, a o godz. 11.00 klasy 5 – 8.

W piątek o godz. 9.30 Msza św. za zakończenie dla wszystkich.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, po niej nabożeństwo I czwartkowe. Godzina Święta, Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.

7. Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.30. Proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00

9. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, zaś przed Mszą św. o godz. 9.00 zgromadzimy się na placu przy kaplicy przedpogrzebowej tam uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła. Procesja w tym dniu przypomina o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w Wielką Środę, 13.04. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ oraz ul. Szymborskiej.

13. Zachęcam do osobistej codziennej modlitwy różańcowej w intencji pokoju w Ukrainie.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Świetlica Parafialna jest czasowo nieczynna, ponieważ nasze salki przygotowane są na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

16. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia od osób, które chciałyby przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Relokacja uchodźców jest koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki.

17. Na wniosek Centralnego Portu Komunikacyjnego, Firma Egis Poland, zaprasza mieszkańców gminy na konsultacje społeczne w sprawie Kolei Dużych Prędkości jutro, w poniedziałek 04.04., o godz. 12.00 do sali GOKiR w Mszanie i o 17.00 w sali GOKiR w Połomi.

18. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydajności płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym jutro, w poniedziałek 04.04., o godz. 13.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na ulotkach

19. GOKiR Mszana zaprasza na IV Festiwal Palmy Wielkanocnej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10.04. o godz. 15.00 w mszańskim parku. W programie m. in.: rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną, świąteczne konkursy rodzinne oraz ustawienie rekordowej palmy.

20. Nabożeństwo 24 godzin Męki Pańskiej odbędzie się na Kalwarii Piekarskiej w najbliższy piątek i sobotę 8-9.04. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w kościele kalwaryjskim. Szczegóły znajdziemy w gablotce i na naszej stronie internetowej.

21. Natomiast w przyszłą niedzielę 10.04. o godz. 9.30 na kalwaryjskim wzgórzu odbędzie się Misterium Niedzieli Palmowej. W programie: inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poświęcenie palm, procesyjne przejście do bazyliki i Msza św. o godz. 10.30.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant`Angelo
  • w wielkopostnym cyklu – o grzechu nieumiarkowania w jedzeniu i piciu

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień,

owocnego przeżycia rekolekcji oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading