V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Jako uczniowie Chrystusa, jako nowy Lud Boży, Kościół Święty, gromadzimy się, aby składać nasze dziękczynienie Ojcu Przedwiecznemu. Razem z nami jest zmartwychwstały Jezus. Przypomina nam dzisiaj, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Niech ta uczta miłości, w której uczestniczymy, rozpali nasze serca miłością do Chrystusa i do ludzi. Wtedy będziemy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii.

3. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe, odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, wtorek, środę, czwartek i piątek o 17.30, a w sobotę o godz. 16.30.

W środę nabożeństwo majowe przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej i Chabrowej.

4. Zapraszam na nabożeństwa stałe:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII.

5. W czwartek swoje urodziny obchodzi ks. abp Wiktor Skworc, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe i zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby nimi zostać. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam szczególnie młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Będzie to okazja podziękowania Panu Bogu za dary bierzmowania. Od 18.15 będzie okazja do spowiedzi.

7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

8. Katecheza dorosłych – w czwartek o 18.00 na probostwie.

9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego w tym dniu po Mszy o 8.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/.

11. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 29.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

12. Jeszcze tylko jutro Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać drugą ratę podatku oraz opłatę od posiadania psa w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze w godzinach otwarcia Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą.

13. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Matki w czwartek 19.05. o godz. 16.00 w sali GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia do wtorku.

14. GOKiR Mszana zaprasza dzieci na kolejne przedstawienie w ramach projektu „Teatralne soboty”. 21 maja w Ośrodku Kultury w Połomi, Teatr Gry i Ludzie z Katowic zaprezentuje spektakl pt. „Bajkomat”. Bilety w cenie 10 zł dostępne pół godziny przed spektaklem.
GOKiR zaprasza także do udziału w VIII Gminnym Rajdzie Rowerowym, który zaplanowano na sobotę 4 czerwca. Zapisy do 25 maja.

15. Kończy się 5-letnia kadencja obecnej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, dlatego ks. Abp Wiktor Skworc zarządził w całej archidiecezji nowe wybory na niedzielę 12 czerwca. Do niedzieli 29 maja należy zgłaszać kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat, być po bierzmowaniu, czynnie uczestniczyć w życiu Parafii, a także mają być znani z tego, że żyją zgodnie z moralnością katolicką. Bardzo proszę, aby Wasze propozycje kandydatów /imię, nazwisko, rok urodzenia, zawód i ulica zamieszkania/ wrzucać do koszyczka przy ołtarzu MB Częstochowskiej, można też karteczki z kandydatami zostawić w zakrystii, zgłaszać mailowo albo bezpośrednio u mnie. Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych będzie tydzień przed wyborami tj. w niedzielę 5 czerwca.

16. IV archidiecezjalną pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano w dn. 8–16 września. Szczegóły dostępne są na plakacie oraz stronie internetowej archidiecezji.

17. Małżeństwa przeżywające jubileusze zaproszone są do katowickiej katedry w przyszłą niedzielę 22.05. na Mszę św. o godz. 14.00, podczas której przewidziane jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało się jego powołanie

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Loading