V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020 r.

Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30 – transmitowane przez internet.
2. Zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, aby Pan Bóg zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii. Prośmy również o tak potrzebny deszcz.
Codziennie o godz. 20.30 odmawiajmy różaniec w tych intencjach dodając Litanię Loretańską
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.
Nie zapominajmy o noszeniu maseczek zakrywających nos i usta – również nawiedzając kościół.

3. W naszym kościele w Mszach św. może uczestniczyć 15 osób z rodziny, która zamówiła intencję mszalną.

4. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafialne, również za ofiary jakie wpływają na nasze konto parafialne. Jego numer znajdziemy na internetowej stronie parafialnej – parafiamszana.pl Dziękuję również za wszelkie prace wykonane przy kościele i na cmentarzu. Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo.

5. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet. Równocześnie przepraszam za zakłócenia, jakie były w ubiegłym tygodniu na łączach.

6. W środę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej , a następnie różaniec fatimski. W kościele może być tylko 15 osób – zachęcam do uczestnictwa poprzez internet.

7. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, a o 17.00 Msza św. za zmarłą w kwietniu Helenę Wija oraz zmarłych zalecanych.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – dzień poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Zawsze też jest możliwy i bezpieczniejszy kontakt telefoniczny.

10. Dzisiaj mieliśmy przeżywać Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Czas jaki przeżywamy jest bardzo niepewny. Przełożyliśmy tę uroczystość na 13 września 2020 r., ale zgodnie z propozycją Ks. Abpa jest możliwość uroczystości Pierwszokomunijnej w małych grupach, a nawet indywidualnie, niekoniecznie w niedziele, ale również w ciągu tygodnia. Miejmy na uwadze, że obecnie w naszym kościele może być 15 uczestników Mszy św., z czasem pewnie będzie możliwa większa ilość, ale czy 13 września będziemy mogli napełnić świątynię jak dawniej – raczej jest to wątpliwe. Stąd taka propozycja. Natomiast 18 kwietnia 2021 r. byłoby uroczyste, wspólne przeżycie I rocznicy I Komunii.

11. Sołtys Mszany będzie pobierać kolejną ratę podatku od nieruchomości. Sołtys będzie dyżurować w Sali ślubów Urzędu Gminy w Mszanie /na parterze/ od poniedziałku 11 do piątku 15 maja, w godzinach pracy Urzędu.

12. W sobotę w katowickiej katedrze będą święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w modlitwie o diakonach, którzy mają je przyjąć, a którzy rozpoczynają dzisiaj swoje rekolekcje.

13. Msza św. za Małżonków przeżywających jubileusze małżeńskie zostanie odprawiona w katowickiej katedrze przez Ks. Abpa w niedzielę 24 maja o godz. 12.00. Można w niej uczestniczyć poprzez transmisję w radiu e`M oraz przez internet.

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Uczestniczymy w Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są z udziałem najwyżej 15 osób z rodziny zamawiającej intencję mszalną.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
W kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, nie może przebywać w nim więcej niż 15 osób jednocześnie!!!
4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.
5. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32 472 00 93.
6. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.
7. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna?
• o zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy, wpływie koronawirusa na produkcję rolną oraz braku wody – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi
• reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa

Polecam: majowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny – wszystko do nabycia w przedsionku kościoła.

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading