V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Jezus Chrystus jest kamieniem węgielnym Kościoła – budowli z żywych kamieni, którymi jesteśmy my, wszyscy ochrzczeni. On również uczynił nas swoimi kapłanami dla składania duchowych ofiar miłych Bogu. Dziękujmy Mu za to, że nas uczynił swoim świętym, królewskim i kapłańskim ludem.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii.

3. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe, odprawiać je będziemy:

• dzisiaj o godz. 15.30,
  • w poniedziałek o 7.30,
  • wtorek, środę, czwartek i piątek o 17.30,
  • w sobotę o godz. 16.30.

W środę nabożeństwo majowe przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Moszczeńskiej i Stawowej.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o 7.45

5. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe i zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby nimi zostać.

7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola o godz. 11.00.

8. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski, majowe i procesja z figurą Matki Bożej.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 po raz pierwszy zaproszą do swojego serca Pana Jezusa Eucharystycznego Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne.

Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich chętnych przed I Komunią będzie w sobotę od godz. 9.30 i zawsze pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę też o modlitwę za te nasze Dzieci.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

Pragnę jeszcze raz podziękować za wszelkie prace wykonane przy kościele i w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, organistce, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary stołu – składam z serca płynące Bóg zapłać!

11. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. Dzisiaj 8 diakonów naszego seminarium rozpoczyna rekolekcje przed sobotnimi święceniami prezbiteratu. Pamiętajmy o nich i rekolekcjoniście w naszych modlitwach.

13. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i inwalidów pracy odbędzie się w najbliższy piątek 12 maja w bazylice piekarskiej.

14. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 28.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

15. W tym tygodniu Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać II ratę podatku od nieruchomości i rolnego oraz opłatę od posiadania psa – w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze od poniedziałku do czwartku od 8.00 – 15.00 i w piątek od 8.00 – 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą.

16. Niezłomny24 – męski weekend z dzieckiem odbędzie się w dn. 12–15 maja i 2–4 czerwca w okolicach Kocierza. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/.

17. Trwają przyjęcia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie www.seminarium.katowice.pl

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości, a maturzystom światła Ducha Św. przy dalszych egzaminach.