V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnice naszego Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany krzewem winnym, a my – Jego uczniowie – jesteśmy latoroślami. Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia. Zgromadziliśmy się teraz, aby z krzewu winnego czerpać ożywcze soki. Dziękujmy Bogu za te dwa, wielkie, paschalne sakramenty.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

3. Jest możliwość dzisiaj, w niedzielę, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiamy je: dziś i jutro o 15.30, od wtorku do piątku o 17.30, a w sobotę o 16.30.

5. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, a więc o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Kolekta na potrzeby naszej Parafii. Módlmy się też w tym dniu w int. naszej Ojczyzny z racji przypadającego Państwowego Święta Konstytucji 3 Maja.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

7. W środę nabożeństwo majowe odprawione będzie o godz. 17.30 przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Skrzyszowskiej i Konopnickiej.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego a także do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek.

9. W liturgii Kościoła we wtorek wspominać będziemy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i naszej katowickiej archidiecezji, zaś w sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Chabrowej.

11. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie TYLKO 20 osób /od wtorku 30 osób/, czyli rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

12. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

13. Sołtys Mszany będzie pobierać II ratę podatku gruntowego oraz opłatę od posiadania psa w Urzędzie Gminy Mszana (parter – sala ślubów) od poniedziałku 10 do 17 maja, w godzinach pracy urzędu. Mieszkańcy są proszeni o zabranie decyzji podatkowych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników

• o tym, do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień! Maturzystom światła Ducha Św., a szczególnie darów mądrości i umiejętności! Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading