UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy. Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary, jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.

Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.

Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.

2. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nowobudowany kościół NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła /jest to również Misyjny Dzień Chorego/, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po porannej Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

6. Msza św. w int. Dzieci przeżywających I Rocznicę Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie odprawiona w środę o godz. 17.00.

7. Msza św. za zmarłych w maju: oraz za zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

8. Katecheza dorosłych w czwartek o godz. 18.00 na probostwie

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zaś zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Mszy szkolnej.

11. Odwiedziny chorych oraz starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W tą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00.

13. W przyszłą niedzielę /12.06./ odbędą się nowe wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista zgłoszonych kandydatów dostępna jest w gablotce.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ oraz ul. Wiśniowej.

Dziękuję również wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych.

15. Procesja Bożego Ciała, 16 czerwca, przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 8.30 z kościoła ul. Mickiewicza w dół, następnie ul. Spacerową, ks. Tuskera i Mickiewicza do kościoła.

Bardzo proszę, aby już pomyśleć o udekorowaniu naszych domów na trasie procesji, ale i w całej Parafii.

16. GOKiR Mszana zaprasza na kolejny spektakl teatralny w ramach inicjatywy pn. „Teatralne soboty”. Tym razem wystąpią aktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku z przedstawieniem pt. „Wąż”. Odbędzie się w Ośrodku Kultury w Mszanie – sobota 11 czerwca, godz. 16.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia na 30 minut przed spektaklem.

17. Z przyczyn niezależnych od organizatorów nie obędzie się dzisiaj /05.06./ w Jastrzębiu-Zdroju Święto Rodziny z Marszem i festynem rodzinnym. Organizatorzy przepraszają i informują, że te imprezy zostają przeniesione na niedzielę 17 lipca bieżącego roku.

18. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w środę 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

19. Zachęcam do udziału w spotkaniu, które będzie poświęcone powstałej Spółdzielni Energetycznej – Nasza Energia. Spółdzielnia działa w naszej gminie, a spotkanie odbędzie się we wtorek 07.06.2022 r. o godz. 17.00 w sali GOKiR w Mszanie. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą mniej płacić za energię elektryczną bądź myślą o zmianie obecnego źródła ogrzewania domu z dofinansowaniem.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • kolejna płyta Biblii Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św. oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.

 

Loading