UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – 15.08.2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Tobie od Pana”. Tak oto pozdrawia dziś Kościół Maryję, wspominając uroczyście Jej Wniebowzięcie. „Jest to święto, w którym wspomina się doskonałość i szczęśliwość, do jakiej została przeznaczona, uwielbienie Jej niepokalanej duszy i dziewiczego ciała, doskonałe upodobnienie się do Chrystusa zmartwychwstałego”. Módlmy się, abyśmy zasłużyli na udział w chwale, gdy dojdziemy do kresu naszych dni, gdy staniemy na tamtym brzegu, gdzie nie ma już cierpienia ani śmierci.

Zgodnie z tradycją dzisiaj podczas każdej Mszy św. błogosławione są zioła i kwiaty przyniesione do kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

3. We wtorek przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej katowickiej archidiecezji i całej górnośląskiej metropolii.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Konopnickiej.

7. Msze św. niedzielne w czasie wakacji odprawiane są o 7.00, 10.00 i 16.00;

8. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

9. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Nasza Świetlica Parafialna czynna jest w sierpniu: w środy od godz. 15.00 – 18.00, a w piątki od 10.00 – 13.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

11. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

12. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

13. Bóg zapłać O. Krystianowi za dwutygodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas, a od jutra /poniedziałku/ gościć będziemy O. Joachima Zoka, werbistę.

Polecam: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami! Królowo Wniebowzięta – módl się za nami!