UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022 r.

1. Przeżywamy dziś radosną pamiątkę dnia, w którym nasz Pan, Jezus Chrystus, wstąpił do nieba, aby zasiąść w chwale po prawicy Ojca.

Wierzymy, że istnieje inny świat, ku któremu wszyscy idziemy. Nasza ojczyzna jest w niebie. Jezus zmartwychwstały uprzedza nas w drodze; przez swoje uwielbienie, które dokonało się w Śmierci, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu, chce nas wszystkich pociągnąć, abyśmy byli tam, gdzie jest On.

2. Łączymy się dzisiaj modlitewnie z pielgrzymami, którzy udali się na Pielgrzymkę mężów i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śl.

3. Kończymy już miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy jeszcze: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30 i we wtorek o. 17.30.

Trwa nowenna przed Urocz. Zesłania Ducha Św.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.

5. We wtorek, w święto Nawiedzenia NMP, Msza św. w int. Solenizantów maja o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta – w I czwartek od 20.00 do 21.00.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii. Po Mszy zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

9. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w sobotę po porannej Mszy św. na probostwie.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

Dziękuje również za prace wykonane na cmentarzu, w obejściu wokół kościoła i probostwa.

13. Nowe wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędą się w niedzielę 12 czerwca. Jeszcze tylko dzisiaj można zgłaszać kandydatów. Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych będzie w przyszłą niedzielę.

14. Jest możliwość podzielenia się darem krwi, można to uczynić w dzisiejszą niedzielę 29.05. w godz. od 10.00 do 14.30 w ambulansie krwiodawstwa przy OSP w Mszanie.

15. GOKiR Mszana oraz OSP w Mszanie zapraszają w dzisiejszą niedzielę na piknik rodzinny do mszańskiego parku. Początek o godz. 15.00. W programie głównie atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka: warsztaty czekoladowe, animacje oraz gry i zabawy strażackie, dmuchańce w kształcie remizy, gaśnicy i wozu strażackiego. Na scenie wystąpią m. in. zespoły: Garden Folk, Kamerton i Vocalski oraz Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana. Kulminacją zabawy będzie pokaz gaszenia budynku przygotowany przez OSP w Mszanie.

16. Zachęcam do udziału w spotkaniu, które będzie poświęcone powstałej Spółdzielni Energetycznej – Nasza Energia. Spółdzielnia działa w naszej gminie, a spotkanie odbędzie się we wtorek 07.06.2022 r. o godz. 17.00 w sali GOKiR w Mszanie. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą mniej płacić za energię elektryczną bądź myślą o zmianie obecnego źródła ogrzewania domu z dofinansowaniem.

17. Kolejny Marsz Rodzinny odbędzie się w przyszłą niedzielę 05.06. Rozpoczęcie o godz. 15.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju, a zakończenie Festynem Rodzinnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. na Szóstce. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce i w załączniku poniżej.

18. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz wytrwałości w dążeniu ku niebu !!!

Marsz i festyn rodzinny, 5 czerwca 2022 r. Rozpoczęcie marszu godz. 15:30

Loading