UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Wszystkim naszym Mamon z okazji Ich Święta życzymy opieki Matki Bożej, wiele Bożego błogosławieństwa oraz miłości, szacunku i pociechy z dzieci.

2. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy udali się na Pielgrzymkę mężów i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śl. Transmisja z tych uroczystości będzie w TV Polonia, TV Katowice, Radiu eM i PR Katowice. Początek o godz. 10.00

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na potrzeby naszej Parafii.

4. Kończymy miesiąc maj. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek, o godz. 7.30, a we wtorek, środę i piątek o 17.30, a w czwartek o 15.30.

W środę majowe będzie przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Wodzisławskiej i Sportowej.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; po procesji o 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 8.30, która będzie sprawowana w intencji budowniczych ołtarzy i ofiarodawców, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przejdziemy z kościoła ul. Mickiewicza do góry i zakończymy przy krzyżu obok numeru 187 c. Na trasie tradycyjnie zatrzymamy się przy 4 ołtarzach. Do udziału w Procesji zapraszam poczty sztandarowe, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii.

7. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj. do 7 czerwca włącznie codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

8. Msza św. w int Solenizantów maja zostanie odprawiona w piątek, w święto Nawiedzenia NMP, o godz. 8.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

9. Msza szkolna w int. Dzieci naszej Parafii z okazji Dnia Dziecka – w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe i rozdanie przedszkolakom dyplomów ukończenia katechezy.

10. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msze św. w tym dniu o 8.00 i 17.00, po porannej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, schola w poniedziałek o 14.45, a ministranci i kandydaci w piątek po Mszy szkolnej i majowym.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 79 /nieparzyste/ oraz ul. Ładnej.

Dziękuję również za prace wykonane na terenie przykościelnym, a także za dary stołu.

13. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

Polecam: nowy Wiesiadnik, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Gość Extra w cenie 14 zł.

KONKURS! Przeżywamy 30 rok wydawania naszego Wiesiadnika Parafialnego, dlatego jeden z egzemplarzy zaznaczony jest pieczęcią Parafii – co oznacza wygraną – książkę, po odbiór której należy zgłosić się do zakrystii.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień!

 

Loading