UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zapraszam na nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na potrzeby naszej Parafii.

3. W ubiegłą środę, decyzją papieża Franciszka, abp Wiktor Skworc przeszedł na emeryturę. Nowym metropolitą katowickim został abp Adrian Józef Galbas SAC. Życzymy mu wielu natchnień Ducha Św. i opieki Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej z Piekar Śl.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5.W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; po procesji o 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 8.30, która będzie sprawowana w intencji budowniczych ołtarzy i ofiarodawców, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przejdziemy z kościoła ul. Mickiewicza w dół, następnie ul. ks. Tuskera, 1 Maja i Sportową /zakończymy przy Domu Hodowcy/. Na trasie tradycyjnie zatrzymamy się przy 4 ołtarzach. Do udziału w Procesji zapraszam poczty sztandarowe, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii.

6. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj. do 16 czerwca włącznie codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

7. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 16.00.

8. Na piątek po Bożym Ciele została udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zaś zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Mszy szkolnej.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii lub telefonicznie.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 46 – 86a /parzyste/. Dziękuję również za prace wykonane na terenie przykościelnym, a także za dary stołu.

14. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

15. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w czwartek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

16. Rada Parafialna zaprasza rodziny z dziećmi na jednodniową wycieczkę, w sobotę 15 lipca. W programie: spacer w Dolinie Mnikowskiej, odwiedziny sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie czas wolny w centrum Krakowa. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Koszt 50 zł od osoby, dzieci jadą za darmo, wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

17. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: ”Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Wyświetlany on będzie: niedziela 04.06. o g. 13.00; czwartek 08.06. o g. 15.00; piątek, sobota, niedziela 09-11.06. o g. 15.00 i 17.00; wtorek 13.06. o g. 18.00 oraz czwartek 15.06. o godz. 18.00

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • rozmowa z abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI
  • smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień!

Loading