UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI, MARYI – 01.01.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy Oktawę Bożego Narodzenia.

Rozpoczynamy Nowy 2023 Rok Pański. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Świętego. Zapraszam na nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach. Za złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! W piątek kolekta nam misje, a za tydzień na potrzeby parafialne.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek o godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 6.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i sobotę Msze św. o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

5. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Msze św. jak w każdą niedzielę, bo to święto nakazane. O godz. 15.00 – Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Nie obowiązuje post piątkowy.

6. W piątek także obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. abpa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w czwartek po Mszy św. porannej.

8. Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

11. Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. – w środę o 15.15.

12. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

13. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe, dlatego w tym tygodniu od poniedziałku do środy Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00.

Polecam: styczniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2023 Rok!