UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ – 12.09.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej – głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji. Dzisiaj w świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie jest beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Również dzisiaj w naszej Parafii dziękujemy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa o godz. 9.00, a niedzielne nieszpory o godz. 15.30. Bóg zapłać za przyniesione dary.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje, a przed kościołem zbiórka na pomoc cierpiącemu ludowi afgańskiemu. Za wszelkie złożone ofiary i przelewy na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Jutro przypada 13 dzień miesiąca, a więc dzień fatimski. O 17.00 Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski oraz procesja wokół kościoła.

4. We wtorek 14.09. obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Przynieśmy na Mszę św. o godz. 17.00 krzyże wiszące na ścianach naszych domów. Zadbajmy też o krzyże przydrożne.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci, po niej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

9. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam na nią całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie młodzież klas VIII – będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne łaski dla młodych naszych Parafian. Od 18.00 okazja do spowiedzi.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o godz. 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/. Dziękuję również za prace ogrodniczo-pielęgnacyjne wykonane na terenie przykościelnym, a także za dary stołu przyniesione na probostwo.

12. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

14. Świetlica Parafialna czynna jest w środy o godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które na zasadzie wolontariatu opiekują się naszą Świetlicą.

15. Zarząd Klubu LKS Start Mszana zaprasza w najbliższą sobotę 18.09. na wspólne świętowanie 35-lecia działalności Klubu. Rozpoczniemy o godz. 14.00 Mszą św. polową na boisku treningowym.

16. Sołtys sołectwa Mszana będzie pobierać III ratę podatku od nieruchomości i rolnego do środy 15 września w Urzędzie Gminy Mszana (na sali ślubów), w godzinach pracy urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Można płacić kartą płatniczą.

17. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się najbliższy wtorek 14.09. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mszanie. Głównym tematem Zebrania będzie podział środków funduszu sołeckiego na 2022 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.10. Szczegóły na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

18. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w środę 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

19. Urząd Gminy Mszana przypomina, iż w miesiącu wrześniu i październiku odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV – AGD. Odbiór odpadów będzie bezpośrednio z nieruchomości wg obowiązującego harmonogramu, który mieszkańcy otrzymali na początku roku, a który jest dostępny również w Urzędzie Gminy oraz stronie internetowej Urzędu.

20. Parafia nasza organizuje w środę 29.09. pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd będzie o godz. 13.30 z parkingu przy remizie, a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt to 40 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są w zakrystii

21. W dzisiejszą niedzielę 12.09. GOKiR Mszana organizuje Gigantyczny Plac Zabaw na boisku w Gogołowej. Zabawa trwa od godz. 12.00 do 19.00. Za tydzień natomiast, 19 września, przy scenie w Połomi odbędzie się Eksplozja Kolorów. W programie wyrzut kolorów, koncerty i animacje dla dzieci.
Podczas obu imprez będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19, a także dokonania obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego.
Dzisiaj punkty czynne są od 12.00 do 17.00, natomiast za tydzień od 16.00 do 19.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • specjalny numer z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej

„Gość Extra” w cenie 10 zł: wydanie pamiątkowe z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Matko Boska Piekarska – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading