UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022 r.

1. Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego składam serdeczne życzenia – Wszystkim Parafianom i Gościom – radości płynącej z tego, że sam Bóg zechciał dzielić z nami codzienność, Światła z betlejemskiej groty, aby rozświetlało mroki życia, Bożej bliskości, która usuwa lęk. Niech Boże Dziecię błogosławi każdy dzień naszego życia.

2. Kolekta dzisiejsza podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w ciągu dnia na potrzeby naszej Parafii. Jutro, w II święto, na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta za tydzień, w Nowy Rok, na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.15.

4. Jutro, w poniedziałek, święto św. Szczepana. Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00. Poświęcimy wtedy owies. We wtorek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 7.00 – poświęcimy podczas niej wino. W środę przypada święto świętych Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa – po Mszy specjalne indywidualne błogosławieństwo.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 7.30
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 7.30.

6. W piątek obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. O godz. 8.00 Msza św. w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. W sobotę przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. O godz. 8.00 Msza św. za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. O godz. 17.00 Msza św. za Parafian, a po o tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można w sobotę zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2023 Roku Pańskiego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane, nieszpory kolędowe o 15.30. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

10. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe, dlatego w tym tygodniu od wtorku do piątku Msze św. odprawiane będą tylko rano.

11. Rodzinny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku” odbędzie się w najbliższy czwartek 29.12. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Szczegółowe informacje i możliwość nabycia biletów pod linkiem: betlejemwpolsce.pl

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj za 15 zł, m. in.:

  • jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie
  • blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia

Polecam: nowy – świąteczny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatni tydzień Roku Pańskiego 2022!

Loading