UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2021 r.

1. Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego składam serdeczne życzenia – Wszystkim Parafianom i Gościom – radości płynącej z tego, że sam Bóg zechciał dzielić z nami codzienność, Światła z betlejemskiej groty, aby rozświetlało mroki życia, Bożej bliskości, która usuwa lęk zwłaszcza w dobie pandemii.

Niech Boże Dziecię błogosławi każdy dzień naszego życia.

2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach czy to w kościele, czy też online. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła przed świętami.

3. Kolekta przeznaczona jest – podczas Pasterek – na Fundusz Obrony Życia, w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

4. Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. zostaną odprawione dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Będą one transmitowane również przez Internet.

5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę.

Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

6. Jutro, w niedzielę, obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii. W tym dniu 26.12. wspominamy również św. Szczepana, dlatego podczas Mszy św. poświęcimy owies.

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj za 10 zł /o powiększonej objętości/ m. in.:

• płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, które będą raz w miesiącu w 2022 r. dołączane do Gościa

Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny /kolędy Arki Noego w nowych aranżacjach/

Loading