UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2020 r.

Stajenka bożonarodzeniowa. Figurki świętego Józefa, Maryi i Dzieciątka Jezus w żłóbku. Napis Bóg się rodzi, moc truchleje 1. Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego składam serdeczne życzenia – Wszystkim Parafianom i Gościom – radości płynącej z tego, że sam Bóg zechciał dzielić z nami codzienność, Światła z betlejemskiej groty, aby rozświetlało mroki życia, Bożej bliskości, która usuwa lęk zwłaszcza w dobie pandemii. Niech Boże Dziecię błogosławi każdy dzień naszego życia.

2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach czy to w kościele, czy też online. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła przed świętami.

3. Kolekta przeznaczona jest – podczas Pasterek – na Fundusz Obrony Życia, w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

4. Ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. zostaną odprawione dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Będą one transmitowane przez Internet – podobnie jak wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła.

5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę. O godz. 16.00 Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

6. W sobotę święto św. Szczepana. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Poświęcimy wtedy owies. Msza św. o godz. 9.00 w int, Mieszkańców ul. 1 Maja i Wiśniowej.

7. W niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii. W tym dniu 27.12. wspominamy również św. Jana Apostoła i Ewangelisty, dlatego podczas Mszy św. poświęcimy wino.

8. Rozdanie nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie roratnim będzie w najbliższą niedzielę 27.12. W następującym porządku:

  • o godz. 14.00 – przedszkolaki i kl. I
  • o godz. 14.30 – kl. V, kl. VI, kl. VII i kl. VII a
  • o godz. 15.00 – kl. II, kl. III i kl. IV

9. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Premierowy koncert kolędowy Betlejem w Polsce 2020/2021 pt. „Pomoc z nieba” odbędzie się online w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 19. Koncert będzie dostępny na stronie: przejście na stronę fabryka koncertow. Zachęcamy również do pobrania darmowej płyty: Kolędowanie na Tysiące Głosów Live ze strony: przejście na stronę kup płytę

11. GOKiR Mszana zaprasza do wspólnego kolędowania. Zaproś sąsiadów do wspólnego śpiewu online i weź udział w konkursie. Czeka wyjątkowa nagroda. Szczegóły na stronie internetowej GOKiR Mszana.

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj za 10 zł, m. in.:

  • Dodatek specjalny: Litania do Dzieciątka Jezus
  • Dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa
  • O świętych, którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce

Loading