UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16.06.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zapraszam na nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju prezbiterium naszej świątyni. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na opał na zimę.

3. Msza św. za tegorocznych Absolwentów klas VIII i III gimn. zostanie odprawiona we wtorek o godz. 15.00, a w intencji pozostałych Dzieci oraz Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły z ok. zakończenia Roku Szkolnego będzie w środę o godz. 8.00.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; po procesji o 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 8.30, która będzie sprawowana w intencji budowniczych ołtarzy i ofiarodawców, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przejdziemy z kościoła ulicą Mickiewicza do góry i zakończymy przy IV ołtarzu przy krzyżu obok numeru 187 c. Na trasie tradycyjnie zatrzymamy się przy 4 ołtarzach. Do udziału w Procesji zapraszam poczty sztandarowe, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii, na dalszą renowację witraży.

6. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj do 28 czerwca włącznie codziennie po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, po Mszy św. porannej – sprawowanej za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbonki – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

8. W piątek o godz. 17.00 Msza św. w int. Ojców naszej Parafii z ok. Dnia Ojca.

9. Abp Wiktor Skworc udzielił na najbliższy piątek /21/06./ na terenie naszej archidiecezji dyspensy od pokarmów mięsnych. Korzystających z niej zachęca się do pełnienia uczynków miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Stawowej, Moszczeńskiej, Górniczej i ks. Wallacha.

11. Rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie zaleca się, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie.
• o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami
• opowieść o Leonii Martin – siostrze św. Teresy z Lisieux

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• silikonowa opaska na rękę
• o trudnym do powtórzenia w dzisiejszych czasach wyczynie – historia Kazika Nowaka, który ponad 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień!

Loading