UROCZ. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i budowy nowych kościołów. Dziś także XXII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem; „Blask prawdy”.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowany w Piekarach Śl. dom rekolekcyjny Nazaret, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na misje /Niedziela Misyjna/.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

• dziś, w niedzielę o godz. 15.15,
  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona pracowników Służy Zdrowia, którym życzymy wielu łask podczas wypełniania niełatwego powołania względem chorych i cierpiących. We wtorek różaniec odmawiany będzie w int. Pracowników Służby Zdrowia i pacjentów.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI.

6. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, a także chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi Róż Różańcowych naszej Parafii – zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30.

7. Trzecia nauka przedślubna – w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych

8. Katecheza dorosłych – w czwartek po różańcu na probostwie.

9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

10. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a o 18.45 Msza młodzieżowa, na którą zapraszam całą młodzież naszej parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

11. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182 /parzyste/ .

Dziękuję również młodzieży i p. katechetce Ewie za udział w Święcie Bierzmowanych w Katowicach. Bóg zapłać za prace wykonane przy kościele i przy cmentarzu.

14. Już za dwa tygodnie, w dniach 28 – 30 października przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Adam Wodarczyk. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Pawła Czyrnika, który wygłosi do nas słowo Boże przygotowujące Wspólnotę Parafialną do tego wydarzenia. Plan Wizytacji dostępny jest na naszej stronie internetowej i w gablotce.

15. Świetlica Parafialna czynna jest w środy w godzinach 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

16. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

17. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Medjugorje”. Będzie on wyświetlany 21.10 o 15.00 i 17.00; 23.10. o 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00; 25.10. o 18.00; 26.10. o 15.00 oraz 27.10 o 18.00.

18. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

• przedostatnia płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu

Polecam: październikowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny /opaska, silikonowy różaniec na rękę/

Gość Extra w cenie 12 zł – w całości poświęcony św. Faustynie

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!