UROCZ. POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 30.10.2022 r.

1. Cieszymy się obecnością ks. biskupa Adama Wodarczyka, który od piątku wizytuje naszą Parafię. Dziękujemy Mu za dotychczasowe modlitwy, błogosławieństwa i spotkania, również za głoszone do nas Słowo Boże. Dzisiaj o godz. 11.00 uroczysta Suma Pontyfikalna z błogosławieństwem rodzin.

2. Świętujemy dziś 124 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią. Pamiętamy o budowniczych, fundatorach, ofiarodawcach, a także o tych, którzy dzisiaj zdobią kościół kwiatami, sprzątają, w różnoraki sposób dbają o ten nasz Dom Boży. Przy okazji wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim Parafianom, za tę troskę, składam serdeczne Bóg zapłać

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na bieżące wydatki /prąd, woda, gaz/. Za wszelkie złożone ofiary, również za przelewy na nasze konto parafialne, serdeczne Bóg zapłać!. We wtorek kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a za tydzień w niedzielę na remont Krypty Katedry.

4. Kończymy już miesiąc różańcowy, dlatego tym bardziej zapraszam na nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 15.15 i jutro, w poniedziałek, o 17.30.

5. Msza św. za Solenizantów października – w poniedziałek o 7.00. Proszę o imiennie zgłoszenia.

6. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką. Msze św. w tym dniu – tak jak w niedzielę. O godz. 14.00 nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Rodziny osób zmarłych od 01 listopada 2021 do końca października 2022 proszę o przyniesienie zniczy, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby. W ten sposób wspomnimy zmarłych w ostatnim roku naszych bliskich.

7. Można w tych dniach zyskiwać odpusty za zmarłych; nawiedzając kościół od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a także w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

8. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 17.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy w procesji na cmentarz, gdzie pomodlimy się za naszych zmarłych.

9. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od środy 2 listopada do wtorku 8 listopada; od środy do piątku o 17.30, w sobotę o 16.30; w niedzielę o 15.30. Zalecania można składać w zakrystii, kartki wyłożone są w przedsionku kościoła. Msze św. za tych zmarłych zalecanych będą odprawione:

 • w środę /2.11./ o g. 9.00;
 • w czwartek /3.11./ o 17.00;
 • w niedzielę /6.11./ o 9.00;
 • w poniedziałek /7.11./ o 7.00.

10. Zapraszam na nabożeństwa:

 • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
 • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

11. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

12. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

13. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00.

14. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych.

15. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkający przy ul. Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

16. We Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 27 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 500 osób miesięcznie, również z naszej Parafii. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

17. Zapraszam dzieci na II Bal Wszystkich Świętych dzisiaj o godz. 17.00. Początek będzie w kościele, a dalsza część w salkach parafialnych. Trzeba się koniecznie przebrać za jakiegoś świętego. Zakończenie planowane jest o 20.00.

18. Świetlica Parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna.

19. GOKiR Mszana zaprasza na Koncert fortepianowy organizowany z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości. Zapraszamy 11 listopada na godz. 18.00 do Ośrodka Kultury w Mszanie. Za fortepianem Karol Lucjan, utalentowany pianista młodego pokolenia. W programie m.in. utwory Fryderyka Chopina, muzyka filmowa i pieśni patriotyczne. Wstęp bezpłatny.

20. Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny ogłasza nabór do Programów:

 • Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023, który polega na bezpłatnej pomocy osobie niepełnosprawnej przy wykonywaniu codziennych czynności oraz wsparciu w życiu społecznym.
 • Opieka wytchnieniowa – edycja 2023, który umożliwia opiekunom osób niepełnosprawnych na bezpłatnie, czasowe odciążenie od codziennych obowiązków związanych ze sprawowaniem opieki.

Osoby niepełnosprawne lub opiekunowie mogą zgłaszać chęć udziału w programach do piątku 4.11. osobiście w OPS tj. Połomia, ul. Centralna 93 lub telefonicznie.

21. Urząd Gminy Mszana prowadzi rozeznanie ilości gospodarstw domowych chętnych do zakupu węgla w preferencyjnej cenie, który byłby sprzedawany przez Gminę. Prosimy mieszkańców, którzy uzyskali dodatek węglowy lub są do niego upoważnieni, aby zgłosili chęć zakupu węgla po cenie 2000 zł brutto za tonę – bez kosztów transportu. Osoby zainteresowane zakupem węgla od Gminy proszone o zgłoszenie zapotrzebowania w formie ankiety do piątku 4.11. do godz. 14.00 w jeden z dwóch sposobów: osobiście w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy lub wypełniając ankietę on-line. Więcej informacji na stronie Gminy.

22. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

23. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

 • odpowiedź na pytanie: Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?
 • ankieta, w której redaktorzy Gościa opowiadają o swoich ulubionych świętych

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading