UROCZ. JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać za to odpust zupełny – trzeba też wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii, a przed kościołem zbiórka dla Nikolki z Wodzisławia Śl., która urodziła się z krytyczną wadą serca i potrzebuje jeszcze 1,5 mln zł na operację w Bostonie. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 7.30.

4. Msza św. za Solenizantów listopada będzie odprawiona w święto św. Andrzeja Apostoła w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach: do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca NMP w sobotę.

6. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu.

Już dziś zapraszam też na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ i ul. Spacerowej

11. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

12. Rozpoczęły się już w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, dostępny jest w Wiesiadniku i na parafialnej stronie internetowej.

13. Zarząd KGW Mszana zaprasza na spotkanie opłatkowe w czwartek 07.12. o godz. 16.00 w sali GOKiR. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.

14. W dzisiejszą niedzielę 26.11. w kościele w Połomi o godz. 17.00 odbędzie się VI koncert organowo-kameralny. Wystąpią młodzi adepci sztuki organowej z klasy organów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, jej uczniowie jak również absolwenci. Koncerty organowo-kameralne odbywają się co roku i wpisały się w tradycję naszego regionu.

15. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: ”Oblicze Jezusa”. Wyświetlany będzie: 2 i 3.12. /sobota, niedziela/ o 15.00 i 17.00; 5.12 /wtorek/ o 18.00; 6.12. /środa/ o 15.00 i 17.00, 7.12. /czwartek/ o 18.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami Apostołów
  • o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny
  • o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe za 11 zł i duże za 17 zł., opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!!!

Loading