ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29.12.2019 r.

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich, dla których wzorem do naśladowania zawsze powinna być Święta Rodzina. Módlmy się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej Parafii, aby nie zabrakło w nich miłości, zgody oraz wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.
Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30

2. We wtorek przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. O godz. 17.00 Msza św. za Parafian, a także za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. Po tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można we wtorek zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta w Nowy Rok – na Seminarium Duchowne w Katowicach, w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.

4. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2020 Roku Pańskiego, Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o 7.30.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po porannej Mszy św.

8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli o godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły wystawią w naszym kościele jasełka, do obejrzenia których gorąco zapraszam.

9. Trwają odwiedziny kolędowe. Przypominam, że kolęda jest w północnej części naszej Parafii, a za rok w południowej części Parafii..

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

11. Sołtys i Rada Sołecka z Mszany zapraszają na Sylwestra pod chmurką, który odbędzie się w altanie przy Parku Aktywnej Rekreacji. Początek o godz. 21.00. Wstęp wolny.

12. Zapraszam na I Jastrzębskie kolędowanie przy żywej stajence, które rozpocznie się dzisiaj 29.12. o godz. 18.30 przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu /na Szóstce/.

Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie dni Roku Pańskiego 2019 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2020 Rok!

Loading