ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27.12.2020 r.

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich, dla których wzorem do naśladowania zawsze powinna być Święta Rodzina. Módlmy się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej Parafii, aby nie zabrakło w nich miłości, zgody oraz wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła

Dzisiaj również wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelisty, dlatego poświęcamy wino.

Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30

2. Rozdanie nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie roratnim będzie dzisiaj w następującym porządku:

  • o godz. 14.00 – przedszkolaki i kl. I
  • o godz. 14.30 – kl. V, kl. VI, kl. VII i kl. VIII a
  • o godz. 15.00 – kl. II, kl. III i kl. IV

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta w Nowy Rok – na Seminarium Duchowne w Katowicach, w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.

4. Jutro, w poniedziałek przypada święto świętych Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa – transmisja online.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.

6. W czwartek przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. O godz. 17.00 Msza św. za Parafian, a także za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. Po tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można w czwartek zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2021 Roku Pańskiego, Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. Jest to równocześnie I piątek miesiąca

O godz. 9.00 Msza św. za Czcicieli NSPJ oraz Emerytów i Rencistów.

O godz. 16.00 Msza św. za Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne oraz ich rodziców. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.

8. W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca.

O godz. 8.00 Msza św. za Członków Żywego Różańca oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

O godz. 17.00 Msza św. w int Mieszkańców ul. Wodzisławskiej, Ładnej, Polnej i Nowej

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Akacjowej 1 – 15 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

10. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Polecam: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie dni Roku Pańskiego 2020 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2021 Rok!

Loading