ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI, JÓZEFA – 26.12.2021 r.

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich, dla których wzorem do naśladowania zawsze powinna być Święta Rodzina. Módlmy się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej Parafii, aby nie zabrakło w nich miłości, zgody oraz wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.

Wspominamy również dzisiaj św. Szczepana, męczennika – podczas każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszystkie złożone ofiary, również przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta w Nowy Rok – na Seminarium Duchowne w Katowicach, w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.

3. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię, którzy zbudowali stajenkę. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

4. Jutro, w poniedziałek, przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Msza św. w tym dniu o godz. 7.00, podczas której poświęcimy wino. We wtorek przypada święto świętych Młodzianków – o godz. 9.00 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.

6. Msza św. za mieszkańców ul. Wodzisławskiej, Ładnej, Polnej i Nowej będzie odprawiona w środę o godz. 17.00, natomiast za mieszkańców ul. ks. Tuskera, ks. Styry, Spacerowej i Kwiatowej – w czwartek o godz. 17.00.

7. Msza św. za Małżonków, którzy przeżywają kolejne rocznice ślubu w IV kwartale będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00 – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. W piątek przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. O godz. 8.00 Msza św. za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. O godz. 17.00 Msza św. za Parafian jako podziękowanie za przeżyty rok. Po tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można w piątek zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2022 Roku Pańskiego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także I sobota miesiąca. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. O godz. 9.00 Msza św. za Członków Żywego Różańca a także za Rodziny przyjmujące Pielgrzymującą MB z Szensztatu. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wesołej.

11. W tym roku również nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Jest jednak możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

12. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Nasz kościół jest ozonowany – dla bezpiecznego w nim przebywania.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne i świąteczne o godz. 9.00 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

14. Mając na uwadze względy sanitarne – rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce” odbędzie się tym razem w plenerze. Zaplanowano je przed katowickim Spodkiem w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2022 r. od godz. 17. Wstęp wolny z zachowaniem norm sanitarnych.

15. Sołtys i Rada Sołecka z Mszany zapraszają na Sylwestra w altanie w naszym parku. Początek o godz. 22:00. W programie: muzyka, wspólne grillowanie, poczęstunek i życzenia noworoczne. Wstęp jest wolny. Wydarzenie odbędzie się pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

16. Abp Wiktor Skworc udzielił diecezjanom i przebywającym na terenie katowickiej archidiecezji dyspensy od postu piątkowego w dniu 31.12.2021 r.

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj za 10 zł /o powiększonej objętości/ m. in.:

• płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, które będą raz w miesiącu w 2022 r. dołączane do Gościa

Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny /kolędy Arki Noego w nowych aranżacjach/

 

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie dni Roku Pańskiego 2021 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2022 Rok!

Loading