ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30

Witam serdecznie o. Arkadiusza Sitko SVD, który przez najbliższy tydzień będzie posługiwał pośród nas.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie złożone ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota o godz. 16.30

4. Msza św. za zmarłych w grudniu oraz zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

6. Msza św. za mieszkańców ul. Wesołej, Sportowej, Brzozowej, Sosnowej, Dębowej i Zielonej będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/.

9. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” między innymi :

– specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem – modlitwa do świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek

– „Mnie opat tyniecki zabronił umierać w tym roku. Mam wyraźny zakaz” – ojciec Leon Knabit o wygranej walce z koronawirusem

– jak sprawnie zarządzać Kościołem i jednocześnie zachować jego wspólnotę – rozmowa z dominikaniem ojcem Michałem Paluchem

Polecam: styczniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading