ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 09.01.2022 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

Zapraszam dzisiaj o godz. 17.00 na koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Kwintetu Blaszanego CON SORDINO. Orkiestra zagra również podczas Mszy św. o godz. 16.00

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

4. Msza św. kolędowa za mieszkańców ul. Kopernika, Konopnickiej i Szymborskiej zostanie odprawiona w środę o godz. 17.00, zaś za mieszkańców ul. Wesołej, Sosnowej, Brzozowej, Sportowej, Dębowej i Zielonej – w piątek o godz. 17.00.

5. Msza św. za zmarłych w grudniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

6. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o10.00.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a po niej Zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.

10.Przypominam, że jest możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

11. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Nasz kościół jest ozonowany – dla bezpiecznego w nim przebywania.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

13. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

14. GOKiR Mszana zaprasza do Gogołowej na wspólne kolędowanie przy ognisku w sobotę 15 stycznia o godz. 16.00 na parkingu przed szkołą w Gogołowej. W programie krótkie występy grup artystycznych, animacja wspólnych śpiewów oraz popisy solowe. Dla uczestników kiełbaska, dodatki oraz gorące napoje.

15. Rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce” odbędzie się w plenerze w sobotę 15 stycznia o godz. 17.00 w Rybniku w tzw. kampusie przy Zespole Szkół Wyższych. Wstęp wolny z zachowaniem norm sanitarnych.

16. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza członków i sympatyków na imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowaną w Domu Przyjęć Atmosfera w czwartek 27.01. o godz. 16.00. Chętnych prosi się o zapisanie u członków zarządu i wpłatę 20 zł zaliczki od osoby.

17. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy bardziej bezpiecznie – telefonicznie

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” od dzisiaj za 8 zł, między innymi :

– czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela

Polecam: styczniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego i zdrowia na nowy tydzień!

Loading