ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2023 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. Radio eM.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 7.30, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30.

4. Msza św. za zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00

5. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w sobotę 21.01. od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ oraz ul. Wiśniowej.

8. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii św. będzie we wtorek 10.01. o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

9. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

10. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe, dlatego w tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. odprawiane będą tylko rano. Kolęda dodatkowa dla chętnych, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym czasie, będzie w przyszłą niedzielę, 15 stycznia od godz. 13.00 – zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

Natomiast Msza św. kolędowa za mieszkańców północnej części naszej Parafii będzie odprawiona w sobotę 11 lutego o godz. 15.00.

11. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie organizuje w sobotę 28.01. o godz. 16.00 Dzień Babci i Dziadka w sali GOKiR w Mszanie. Prosimy o zgłoszenie obecności na imprezie u członków zarządu do wtorku 10.01. Prosimy o przyniesienie legitymacji członkowskiej celem podbicia i zebrania składki rocznej przez Panią Skarbnik.

12. Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury w sobotę 21.01. o godz. 19.00. Bilety w cenie 119 zł do nabycia w kasie WCK oraz online.

13. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom za włączenie się do świątecznej zbiórki dla dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, w tym Domu Dziecka w Powiecie Wodzisławskim. Zebrano 326 sztuk różnych środków kosmetyczno-higienicznych.

14. Starosta Wodzisławski informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. w dniach 16.01. – 03.02.2023 r. będzie wyłożony projekt operatu opisowo-kartograficznego dotyczący modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębów ewidencyjnych: Gogołowa, Mszana i Połomia. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej Gminy Mszana TUTAJ

W „Gościu Niedzielnym” od dzisiaj za 10 zł, m. in.:

  • dodatek o śp. papieżu Benedykcie XVI /1927 – 2022/

Polecam: styczniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego i zdrowia na nowy tydzień!

Loading