Spotkanie z polskim misjonarzem z Boliwii w ramach Niedzieli Misyjnej

W Niedzielę Misyjną, 20 października, gościliśmy w naszej parafii o. Adama Guta – werbistę, który sprawował posługę misyjną między innymi w Boliwii i w Ekwadorze.

Misjonarz wygłosił do nas słowo Boże i rozprowadził materiały misyjne oraz kalendarze na 2020 rok. Pokazał też pamiątki z Ameryki Południowej, w tym tradycyjny męski strój mieszkańców górskich rejonów Boliwii. Opowiadał o życiu miejscowej ludności i warunkach posługi misjonarzy w tym kraju.

Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”.

Misjonarze werbiści są obecni na wielu kontynentach, w najbiedniejszych krajach świata, gdzie miejscowej ludności niosą Słowo Boże, otuchę, edukację i pomoc materialną. Każdy z nas ochrzczonych, również powołany do misji, może wesprzeć na różne sposoby dzieło misyjne Kościoła.

Więcej o akcjach misyjnych o. werbistów: tutaj

 

Loading