ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 27.10.2019

1. Świętujemy dziś 121 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią. Pamiętamy o budowniczych, fundatorach, ofiarodawcach, a także o tych, którzy dzisiaj zdobią kościół kwiatami, sprzątają, w różnoraki sposób dbają o ten nasz Dom Boży. Przy okazji wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim Parafianom, za tę troskę, składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na bieżące wydatki /prąd, woda, gaz/. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. W piątek kolekta na dalszą renowację naszych witraży, a za tydzień w niedzielę na renowację katowickiej Katedry.

3. Kończymy już miesiąc różańcowy, dlatego tym bardziej zapraszam na nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 15.15, w poniedziałek o 7.30 a we wtorek, środę i czwartek o 17.30.

4. Msza św. za Solenizantów października – w czwartek o g. 17.00. Proszę o imiennie zgłoszenia.

5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką. Msze św. w tym dniu – tak jak w niedzielę. O godz. 14.00 nieszpory żałobne z procesją na cmentarz. Rodziny osób zmarłych od 01 listopada 2018 do końca października 2019 proszę o przyniesienie zniczy, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby. W ten sposób wspomnimy zmarłych w ostatnim roku naszych bliskich. Uroczystość Wszystkich Świętych znosi post piątkowy.

6. Można w tych dniach zyskiwać odpusty za zmarłych; nawiedzając kościół od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a także w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

7. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy w procesji na cmentarz, gdzie pomodlimy się za naszych zmarłych.

8. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od soboty 2 listopada do soboty 9 listopada; w soboty o 16.30; w niedzielę o 15.30 w poniedziałek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30. Zalecania można składać w zakrystii, kartki wyłożone są w przedsionku kościoła. Msze św. za tych zmarłych zalecanych będą odprawione: w sobotę /2.11./ o g. 9.00; w środę /6.11./ o 17.00; w sobotę /9.11./ o 17.00.

9. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 6.45.

10. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego. Msza św. za Czcicieli NSPJ oraz Emerytów i Rencistów – w piątek o godz. 7.00, za dzieci Pierwszokomunijne – w piątek o g. 16.00, a za zmarłych Członków Żywego Różańca – w sobotę o g. 7.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkający przy ul. Chabrowej.

12. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00.

13. Sołtys Mszany będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy od poniedziałku 4 do piątku 15 listopada w godzinach urzędowania Gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

14. We Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 24 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 700 osób miesięcznie. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

15. GOKiR Mszana zaprasza na spotkanie informacyjne w ramach Śląskiej Akademii Seniora, które odbędzie się w poniedziałek 4.11. o godz. 12.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Śląska Akademia Seniora to m. in. bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi komputera, telefonu i internetu. Bez egzaminów i testów. Na zakończenie uczestnik otrzymuje tablet na własność. Warunek uczestnictwa to ukończone 65 lat.

16. GOKiR Mszana zaprasza na spotkanie z przedstawicielami ZUS-u. Odbędzie się ono we wtorek 5.11. w Ośrodku Kultury w Mszanie w ramach Klubu Seniora. W programie m. in. dostęp seniora do swojego konta przez internet, sanatorium z ZUS, a także treningi ostrożności dla seniora.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud Lourdes”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Gość Niedzielny od dzisiaj po 6 zł.

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• magnes na lodówkę
• niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane
• o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby taki sam

Polecam: nowy listopadowy Wiesiadnik.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading