ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 25.10.2020 r.

1. Świętujemy dziś 122 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią. Pamiętamy o budowniczych, fundatorach, ofiarodawcach, a także o tych, którzy dzisiaj zdobią kościół kwiatami, sprzątają, w różnoraki sposób dbają o ten nasz Dom Boży. Przy okazji wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim Parafianom, za tę troskę, składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na spłacenie renowacji naszych ławek. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę na spłacenie remontu naszych organ.

3. Kończymy już miesiąc różańcowy, dlatego tym bardziej zapraszam na nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 15.15, w poniedziałek o 7.30; od wtorku do piątku o 17.30, a w sobotę o godz. 16.30.

4. Spotkanie z rodzicami uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania – jakie miało się odbyć w najbliższy wtorek – zostaje odwołane!!!

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

6. Trzecia z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu – zbiórka ministrantów i kandydatów – za zgodą rodziców.

8. Msza św. za Solenizantów października – w sobotę o godz. 17.00. Proszę o imiennie zgłoszenia.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką.

W dobie epidemii – dla bezpieczeństwa własnego i innych – zaplanujmy odwiedziny grobów naszych zmarłych na czas przed i po Uroczystości Wszystkich Świętych!!!

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkający przy ul. Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

11. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00. Zachęcam nowe małżeństwa do włączenia się i powiększenia naszego kręgu.

12. Cała Polska jest w czerwonej strefie, dlatego w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. A może w nim przebywać jednocześnie 60 osób. Pamiętajmy też w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Ze względu na obecna trudną sytuacje epidemiczną zawiesza się na czas nieokreślony spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych, Dzieci Maryi oraz naszej Świetlicy Parafialnej.

14. Bierzmowanie, które miało się odbyć w środę 04.11. również zostało odłożone na czas późniejszy, bezpieczniejszy!

15. We Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 25 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 700 osób miesięcznie. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

16. Ukazała się książka pt; „100 autorytetów na 100-lecie Niepodległości z Ziemi Wodzisławskiej”. Zawiera ona również życiorysy osób związanych z naszą parafią i gminą. Można ją nabyć w cenie 45 zł w zakrystii oraz w księgarniach.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• o tym, że Opatrzności Bożej się ufa, a nie wystawia się Jej na próbę

• o szkole w czasie epidemii

• wspomnienie o Wojciechu Pszoniaku – aktorze, który znał się na duszy.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• plakat ze Słowem Bożym

• na tropie świętych – o świętowaniu świętych w niebie

• o Polkach w finale Wielkiego Szlema

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading