Projekt doposażenia salek parafialnych – młodzieżowej świetlicy parafialnej – z dofinansowaniem Fundacji JSW

Nasza Parafia otrzymała darowiznę z Fundacji JSW na realizację projektu „Utworzenie młodzieżowej świetlicy parafialnej w Mszanie”, dzięki któremu zostaną doposażone salki parafialne, aby mogły lepiej służyć naszej społeczności, szczególnie dzieciom i młodzieży.– Otrzymaliśmy od Fundacji 25 tys. złotych, za co w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej serdecznie dziękuję. Bóg zapłać również Członkom Rady Parafialnej, którzy zaangażowali się w tę sprawę – mówi ks. proboszcz Marceli Rabstein.

Dzięki darowiźnie z fundacji w celu wyposażenia świetlicy zostaną zakupione meble i sprzęt AGD, monitor interaktywny, laptop oraz radioodtwarzacz, a także artykuły papiernicze i szkolne oraz wyposażenie rekreacyjno – sportowe (stół – piłkarzyki, lotki, skakanki, gumy do skakania, piłki, gry, puzzle, filmy DVD dla dzieci, płyty CD z muzyką, książki dla dzieci itp.).

Świetlica powinna ruszyć w kwietniu. Czynna będzie raz w tygodniu w godz. od 16 do 20, a zajęcia prowadzone będą na zasadzie wolontariatu przez dwie wykwalifikowane do pracy z dziećmi i młodzieżą osoby. Działalność świetlicy umożliwi każdemu dziecku, niezależnie od pochodzenia oraz statusu majątkowego rodziny, rozwijanie swoich umiejętności, zainteresowań, zapewni kontakt z rówieśnikami, ciekawe i aktywne spędzenie czasu wolnego, pozwoli na racjonalne zagospodarowanie czasu wolnego.
Projekt potrwa do grudnia br.

W salkach, poza zajęciami świetlicowymi, odbywać się będą również spotkania dziecięcych grup: scholi, służby liturgicznej, Dzieci Maryi, Eucharystycznego Ruchu Młodych, spotkania oazowe.

Loading