Powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry

Grupa naszych chłopców wzięła udział w powakacyjnej pielgrzymce ministrantów do katowickiej katedry, 30 sierpnia br.

Eucharystii przewodniczył bp Marek Szkudło. W homilii biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej podkreślił, że dzisiaj Jezus do każdego mówi: „Czuwaj”.

“Skoro powiedzieliście Chrystusowi: oto jestem, by służyć przy ołtarzu, to również nie bójcie się Mu powiedzieć: oto jestem do Twojej dyspozycji na całe życie” – mówił do ministrantów, wyznając, że dla niego służba przy ołtarzu była początkiem powołania.

Eucharystię poprzedziła konferencja dla ministrantów. Później chłopcy mieli okazję do spróbowania swoich sił w zawodach przeciągania liny czy podbijania piłki. Przed katedrą nie zabrakło również innych atrakcji i konkursów z nagrodami.

Loading