Październik miesiącem Różańca św. i modlitwy w intencji misji

Decyzją papieża Franciszka tegoroczny październik przeżywamy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Ma on na celu bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa. W intencji misji modlimy się podczas nabożeństw różańcowych.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Różaniec odmawiamy wspólnie: w poniedziałki o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.15.

4 października podczas Mszy św. szkolnej zostały poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Dzieci poprowadziły także modlitwę różańcową.