Nowi animatorzy wspólnoty ministrantów w Mszanie

Jan Świątek i Sergiusz Wrożyna, ministranci z naszej parafii, od roku przygotowujący się do stopni animatorów, otrzymali je w sobotę, 16 listopada, podczas uroczystości w krypcie katowickiej katedry pw. Chrystusa Króla. Znaleźli się w gronie 116 ministrantów z całej archidiecezji, którzy zostali ustanowieni animatorami, po zdaniu egzaminów i wystawieniu pozytywnej opinii przez proboszcza.

Podczas uroczystości do grona nowych kandydatów włączono 122 młodzieńców. W homilii abp Wiktor Skworc prosił ministrantów, żeby byli wdzięczni rodzicom za chrzest. Przypomniał również biblijną scenę chrztu Jezusa i słowa: „To jest mój Syn Umiłowany”. – Myślę, że nad każdym z was Bóg wypowiedział te same słowa. Chciałbym, żebyście o tym zawsze pamiętali. Bóg, który jest miłością, zawsze was kocha i nigdy od tej miłości nie odstępuje – powiedział.

Loading