NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019 r.

1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ! Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem gromadzimy się na Eucharystii, aby świętować najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!

Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania.

2. Uroczyste świąteczne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.15. Serdecznie zapraszam.
Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, nie będzie nieszporów i Mszy popołudniowej.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia – na Caritas archidiecezji.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. porannej.  Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. W środę w kościele św. Barbary i św. Józefa na Oś. Przyjaźń w Jastrzębiu będzie Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu Jastrzębie Zdrój. O godz. 17.00 Msza św.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

7. Msza św. dziękczynna w int. Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św. będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.

8. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej.

9. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – w sobotę o godz. 18.00

10. W przyszłą niedzielę – II Wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed tym świętem.

11. Ze względu na Oktawę Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha przeniesiona jest na 30 kwietnia, a nasz Odpust Parafialny ku czci św. Jerzego będziemy obchodzili w niedzielę 5 maja.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

13. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w czynny sposób w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać lektorom, psalmistom, służbie liturgicznej ołtarza, scholi, kościelnym, organistom, orkiestrze, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim. Ks. Tadeuszowi i O. Krystianowi za pomoc duszpasterską. Bóg zapłać, tym którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni!
Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo. Firmie Kozielski za ciasto na rekolekcyjne spotkanie chorych oraz chlebki na Wielki Czwartek. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary – składam z serca płynące Bóg zapłać!

14. GOKiR Mszana zaprasza na Koncert Wielkanocny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 28.04. o godz. 17.00 w kościele w Połomi. Wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury w towarzystwie Zespołu Wokalnego „6 na 6”. Artyści mają za sobą koncerty przy boku Stanisława Soyki, Małgorzaty Ostrowskiej, Renaty Przemyk, Ewy Bem czy Kuby Banacha. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

15. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „ Wywiad z Bogiem”. Wyświetlany będzie w piątek 26.04. o godz. 17.00 i w przyszłą niedzielę 28.04. o g. 18.00.

16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugoria, organizowaną przez Parafię Św. Wawrzyńca na Wilchwach. Wyjazd w dniach 17-26 sierpnia br., koszt 600zł + 220 euro. Szczegóły na ogłoszeniu w gablotce.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus.
• o tym jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu.
• jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół.

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• prezent – znane i lubiane piosenki ARKI NOEGO w nowym wykonaniu, a także nowe, nieznane utwory

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję miłość oraz niech napełni nas swoim pokojem! – tak bardzo potrzebnym nam, naszym rodzinom i całemu światu.

Loading