NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023 r.

1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ! Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem gromadzimy się na Eucharystii, aby świętować najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!

Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania.

2. Uroczyste świąteczne nieszpory, które kończą Triduum Paschalne – dzisiaj o godz. 15.15.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, nie będzie nieszporów i Mszy popołudniowej.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia, na potrzeby Caritas Archidiecezji.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. W środę w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju będzie Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu Jastrzębie Zdrój. Tam o godz. 18.00 Msza św.

6. Msza św. za zmarłych w marcu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej, a Schola parafialna ma spotyka się w sobotę o g. 11.00 na chórze w kościele.

10. Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.30. Proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.

11. Próba przed bierzmowaniem młodzieży klas VIII będzie w sobotę o godz. 14.30, również proszę o modlitwę w int. bierzmowańców.

12. W przyszłą niedzielę – II Wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed tym świętem.

13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, wyjątkowo w piątek, o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/

15. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

16. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w czynny sposób w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać lektorom, psalmistom, służbie liturgicznej ołtarza, kościelnym, organistce, orkiestrze, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni!

Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo, Piekarni Kozielski za chlebki na Wielki Czwartek. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary – składam z serca płynące Bóg zapłać!

  • W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
  1. blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim
  2. wywiad z ks. dr. hab. Marcinem Kowalskim, członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, o tym, jak w dzisiejszym świecie, zmienionym kulturowo, przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary
  • Polecam: kwietniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję miłość oraz niech napełni nas swoim pokojem! – tak bardzo potrzebnym nam, naszym rodzinom i całemu światu.

Loading