NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021 r.

1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ! Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem gromadzimy się na Eucharystii, aby świętować najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!

Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania.

2. Świąteczne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.15. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00, nie będzie nieszporów.

3. Jest możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św.: dzisiaj o godz. 8.30; 10.30; 12.30, 17.30.
Jutro w II święto o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia – na Caritas archidiecezji.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. Msza św. za zmarłych w marcu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

7. W sobotę do I spowiedzi przystąpią nasze Dzieci: o godz. 9.00 – z klasy III a, zaś o godz. 10.00 – z klasy III b. Proszę o modlitwę w ich intencji.

8. W przyszłą niedzielę – II Wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed tym świętem.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ oraz ul. Dębowej, Zielonej i Nowej.

11. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w czynny sposób w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni! Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary – składam z serca płynące Bóg zapłać!

12. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie TYLKO 20 osób, czyli rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

13. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę.

14. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego Jezusa

• z ok. 100 rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa Niedzielnego dają świadectwo o swoim przeżywaniu oazy

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję miłość oraz niech napełni nas swoim pokojem! Dużo zdrowia oraz skutecznego opierania się epidemii!!! Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading