NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020 r.

1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ! Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem świętujemy najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. Mimo trudnego czasu epidemii to jednak w tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!
Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania.

2. Zachęcam do modlitwy, aby Pan Bóg, przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o tych, którzy nimi się opiekują lekarzach, pielęgniarkach, służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii.
Szczególnie zachęcam codziennie o godz. 20.30 do odmawiania różańca /w tych intencjach/ połączonego z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do MB Piekarskiej. Przypomina nam o tym codzienne bicie dzwonów o godz. 20.15.
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień i stosowaniu się do różnego rodzaju zakazów – dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary jakie wpływają na nasze konto parafialne. Jego numer znajdziemy na internetowej stronie parafialnej.
Dziękuję również za wszystkie dary stołu przyniesione na probostwo.

4. W dalszym ciągu, do odwołania, wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.
Dzisiaj świąteczne nieszpory, które kończą Triduum Paschalne – o godz. 15.30.
Pozostajemy w domach i duchowo łączymy się z liturgią sprawowaną w kościele!!!

5. W tym tygodniu podczas trwającej nowenny do Miłosierdzia Bożego, przypada III piątek miesiąca. A w przyszłą niedzielę – II Wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia.

6. Ze względu na sytuację jaką mamy bierzmowanie jakie miało odbyć się w piątek 17.04. – zostało odwołane na czas nieokreślony.
Również nasz Odpust Parafialny 26 kwietnia będzie BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

7. Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w piątek nie obowiązuje post piątkowy.

8. W Wielki Wtorek 07.04. gościliśmy w naszej Parafii Kopię Cudownego Obrazu MB Piekarskiej – Przedziwnej Lekarki Chorych, przez Której wstawiennictwo modliliśmy się za Parafian i o ustanie epidemii. Więcej na ten temat przeczytamy na naszej stronie internetowej.

9. Można – do czego usilnie zachęcam – włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów i środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach i Szpitala św. Józefa w Mikołowie. Ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS. Za wszelką pomoc składam serdeczne Bóg zapłać!

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania /dotyczy również Świąt Wielkanocnych/ Uczestniczymy we Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
Proszę pamiętać, że w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób jednocześnie!!!
4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.
5. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32 472 00 93.
6. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.
7. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.
8. Obrzędy pogrzebu ograniczone są tylko do stacji na cmentarzu w obecności najwyżej 5 osób z najbliższej rodziny. Msza św. żałobna sprawowana będzie bez udziału wiernych oraz ciała zmarłego.

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik, podwójny numer Gościa Niedzielnego /na Święta Wielkanocne i Miłosierdzia Bożego/ oraz nowy Mały Gość Niedzielny – do nabycia w przedsionku kościoła.

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję miłość, niech napełni nas swoim pokojem oraz zdrowiem duszy i ciała! – tak bardzo potrzebnym każdemu z nas!!!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading