NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 28.03.2021 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, która jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. – poświęcenie palm.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 15.15

4. We wtorek będziemy przygotowywać Boży Grób i Ciemnicę. Chętnych do pomocy zapraszam na godz. 13.00.

5. Msza św. za Solenizantów marca zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00 Proszę o imienne zgłoszenia.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św., a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w Wielką Środę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

8. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego, w tym roku w tych dniach przypada również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

  • O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych kapłanów
  • O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po czym przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK – to pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa.

Rozpoczyna się w tym dniu nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

  • Od godz. 7.00 do 18.00 – adoracja w Ciemnicy. O godz. 8.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • O godz. 9.00 Droga Krzyżowa
  • O godz. 18.00 Ceremonie Wielkopiątkowe składające się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu, gdzie adoracja potrwa do godz. 21.00. Przypominam, że tym dniu obowiązuje post ścisły.

Ofiary, które złożymy przy krzyżu będą przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej. Oddajemy cześć krzyżowi przez przyklęknięcie lub pokłon – w żadnym wypadku, ze względów epidemicznych, nie całujemy lub dotykamy.

WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy Jezusie złożonym w grobie.

Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00 – 19.45 /od 17.00 do 18.00 przerwa techniczna/.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00 – ze względów bezpieczeństwa będzie ono miało miejsce wokół kościoła, na zewnątrz.

W tym dniu zalecane jest powstrzymanie się od potraw mięsnych.

Noc Zmartwychwstania Pana Jezusa

O godz. 20.00 Wigilia Paschalna, która jest czuwaniem na cześć Pana. Składa się ona z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej, liturgii eucharystycznej i Procesji Rezurekcyjnej.

9. Okazja do spowiedzi ; pół godziny przed Mszą św. Wielki Wtorek od 16.00 – 17.00;

Wielka Środa od 6.30 – 7.00; 15.00 – 17.00; Wielki Czwartek od 14.00 – 15.45; od 17.00 – 17.45

Wielki Piątek od 7.00 – 8.45; od 10.00 – 11.30; od 15.00 – 17.45; od 19.30 – 21.00;

Wielka Sobota od 7.00 – 11.00; od 14.00 – 17.00

10. Można zyskać w tych dniach odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za:

-udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem” – w W. Czwartek

-adorację Krzyża – w Wielki Piątek

-udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – w noc Zmartwychwstania

11. W Niedzielę Wielkanocną uroczyste świąteczne nieszpory o godz. 15.15

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem w Wielką Sobotę o godz. 17.00, proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ oraz ul. Brzozowej.

13. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie TYLKO 20 osób, czyli rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

14. W związku z obostrzeniami i ze względu na bezpieczeństwo usilnie proszę, aby pozostać w domach i poprzez transmisje łączyć się duchowo z odprawianymi nabożeństwami. W kościele może uczestniczyć tylko 20 osób z rodziny, która zamówiła intencję mszalną. Na pozostałe nabożeństwa będą obowiązywały imienne wejściówki – dotyczy to Mszy w Wielki Czwartek o godz. 16.00 i 18.00, nabożeństw w Wielki Piątek o 9.00 i 18.00 , Wigilii Paschalnej w Wielka Sobotę o 20.00, nieszporów w I święto o 15.15 oraz Mszy św. w II święto o 16.00. Rezerwacja wejściówek będzie możliwa w poniedziałek 29.03. w godzinach 18.00 – 21.00 dzwoniąc na parafialny nr tel. 32 472 00 93. Każdy z dzwoniących może zarezerwować tylko jedną wejściówkę spośród wymienionych wyżej terminów. Proszę również rodziny, które zamówiły intencję mszalną w I i II święto o odbiór wejściówek w środę w godz. 17.45 – 19.00.

15. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę. Szczególnie podczas adoracji w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Pamiętajmy jednak o limicie 20 osób!

16. Będzie możliwość w święta przyjęcia Komunii św. poza Mszą św.:

W I święto o godz. 8.30; 10.30; 12.30 i 17.30.

W II święto o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

17. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• przeczytamy w nim na temat sensu bólu i cierpienia w życiu człowieka oraz ich zbawczego wymiaru

• rozważania tajemnic poszczególnych dni Triduum Paschalnego

 

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• dodatek: ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc

• jak przeżyć najważniejszy tydzień w roku

• od ziarenka do bochenka – jak powstaje chleb

Polecam: nowy Wiesiadnik oraz Gość Extra

Wszystkim życzę obfitości Bożej łaski na rozpoczynający się najważniejszy Tydzień w roku, dużo zdrowia oraz skutecznego opierania się epidemii!!! Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading