Nasz patron – Św. Jerzy

Święty Jerzy był żołnierzem, który „z jednej służby wojskowej przeszedł do innej”. Służąc Chrystusowi poniósł ok. 303 r. śmierć męczeńską. Wielce sławił go św. Piotr Damiani, znany propagator Różańca z X w. W swych kazaniach przedstawiał Jerzego, patrona wielu bractw i stowarzyszeń, jako wzór dzielnego wojownika, który przyobleczony w pancerz wiary „rzucił się w sam wir zaciętej walki”.

Przykład św. Jerzego zachęca nas do chwytania za miecz ducha – różańcową broń, zachęca, byśmy aż do zwycięstwa mężnie walczyli z nieprzyjaciółmi zbawienia. Jak pisze św. Piotr Damiani: „Nasz duch niech już pnie się ku owej nagrodzie chwały w niebie, abyśmy, skoro serce pogrążamy wiej kontemplacji, nie zwracali uwagi na to, czy zły świat wyśmiewa się, czy też grożąc, zgrzytu zębami”.

Święty Jerzy, nasz Patronie – módl się za nami!

 472 total views,  2 views today