Kopia Obrazu Matki Boskiej Piekarskiej przybyła do naszej parafii

Dnia 7 kwietnia 2020 r. w samo południe – przybyła do naszej Parafii św. Jerzego w Mszanie Kopia cudami słynącego Obrazu MB Piekarskiej, Przedziwnej Lekarki Chorych. Ks. Adam Bojdoł z parafii NSPJ w Zdroju i ks. Marceli wraz z Obrazem Matki Bożej przejechali wokół naszej Parafii odmawiając różaniec w intencji Parafian o zdrowie i o ustanie epidemii.

Przed kościołem odmówiliśmy początek różańca, następnie przejechaliśmy ul. Mickiewicza, Kopernika i Konopnickiej, gdzie przy krzyżu odmówiliśmy tajemnicę modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu. Potem pojechaliśmy ul. Skrzyszowską i 1 Maja, gdzie obok skrzyżowania z ul. Akacjową odmówiliśmy tajemnicę Ubiczowania Pana Jezusa. Następnie pojechaliśmy ul.1 Maja i Chabrową – przy krzyżu odmówiliśmy tajemnicę Cierniem ukoronowania Pana Jezusa. Dalej wróciliśmy ul. Chabrową, 1 Maja i udaliśmy się na ul. Wesołą, gdzie odmówiliśmy tajemnicę Niesienia Krzyża przez Pana Jezusa. Po czym ruszyliśmy ul. Wodzisławską, Moszczeńską, Górniczą ina skrzyżowaniu z ul. ks. Wallacha odmówiliśmy tajemnicę Ukrzyżowania Pana Jezusa oraz modlitwę Pod Twoją Obronę.

W każdym z naszych modlitewnych postojów odmówiliśmy również modlitwę do MB Piekarskiej – Lekarki Chorych. Na zakończenie przejechaliśmy ul. Stawową, Moszczeńską, 1 Maja i ks. Tuskera pod kościół, gdzie pożegnaliśmy Matkę Bożą w Jej Obrazie prosząc o opiekę.

Matko Piekarska – módl się za nami.
Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – módl się za nami.
Cudowna Lekarko Chorych – módl się za nami.

Loading