Komunikat Metropolity: podziękowanie za zbiórkę na powodzian i zaproszenie kobiet do łączności z Piekarami

Po przeprowadzonej w niedzielę 5 lipca przed kościołami naszej archidiecezji zbiórce na powodzian z Podkarpacia zebrano kwotę 656 240 zł. Pieniądze te po połowie zasiliły konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, udzielających pomocy tamtejszym poszkodowanym.

Już za dwa tygodnie przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotkają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu.

Dlatego też cały żeński świat i rodziny naszej archidiecezji zapraszam do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów. Naszą modlitwę rozpoczniemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 10.

 

Szczegóły w komunikacie: KA_Komunikat Metropolity katowickiego [30.07.2020]

Loading