JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać dzisiaj za to odpust zupełny – trzeba też wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na spłacenie wykonanych prac związanych z organami i ławkami.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny.
Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu.

5. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy ks. Styry.
Bóg zapłać również za prace wykonane w ostatnim czasie na probostwie i w kościele.

6. W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Za Parafian z poszczególnych ulic będą odprawione Msze św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski – porządek tych Mszy św. był w listopadowym Wiesiadniku, a także dostępny jest na naszej stronie internetowej. Jest możliwość kolędy dla chętnych po indywidualnym umówieniu się. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

7. Można zyskiwać odpusty za zmarłych – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając /w dowolnie wybrane 8 dni/ cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

8. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.
Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

9. Roraty tradycyjnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, ale ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. będzie możliwe uczestnictwo w nich poprzez transmisję on-line z naszego kościoła. Natomiast w poszczególne dni do udziału w roratach w kościele zaproszone będą dzieci wg następującego porządku:

1 tydzień Adwentu:
poniedziałek 30.11. – klasa I a;
wtorek 01.12 – klasa I b;
środa 02.12. – klasa II a;
czwartek 03.12. – klasa II b;
piątek 04.12. – klasa IV a i IV b

2 tydzień Adwentu
poniedziałek 07.12. – klasa V i przedszkolaki /3,4,5,6-latki/
środa 09.12. – klasa VI a
czwartek 10.12. – klasa VI b
piątek 11.12. – klasy III a i III b

3 tydzień Adwentu
poniedziałek 14.12. – klasa VI c
wtorek 15.12. – klasa VII a
środa 16.12. – klasa VII b
czwartek 17.12. – klasa VIII a
piątek 18.12. – klasa VIII b

4 tydzień Adwentu
poniedziałek 21.12. – klasa III a
wtorek 22.12. – klasa III b

10. W Adwencie proponujemy dla chętnych dzieci – konkurs rysunkowy na temat: Nasz kościół – prezbiterium. Rysunki na kartce A4 (technika dowolna) dzieci przynoszą do kościoła w wyznaczonym dniu Rorat i składają je w koszyku przed ołtarzem. Po każdej Mszy św. wszystkie prace będą nagradzane.
Po zakończeniu Rorat, spośród wszystkich prac, komisja, wyłoni te najładniejsze – oczywiście w trzech kategoriach:
1. przedszkolaki i klasy I i II
2. klasy III, IV i V
3. klasy VI, VII i VIII

Prosimy aby prace były wykonane przez dzieci. Prace podpisujemy z tyłu: imię i nazwisko, klasa lub wiek.
Zachęcamy do udziału w tym KONKURSIE.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?
• jak pobożnie przeżyć Mszą św. w telewizji?
• czy dzisiaj informacje o gotowych szczepionkach na COVID-19 należy traktować poważnie.

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• płyta z piosenkami Magdy Anioł i piosenką roratnią „Kiedyś wino i chleb”
• o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejsza chwilą każdego dnia
• historie trzech rodzin, którym urodziło się dziecko z dodatkowym chromosomem

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!
Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!!!

Loading