JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji.

Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać dzisiaj za to odpust zupełny – trzeba też wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. Cieszymy się nowym naszym orędownikiem w niebie beatyfikowanym wczoraj bł. ks. Janem Franciszkiem Machą. Bóg zapłać wszystkim, którzy pielgrzymowali na uroczystości do katowickiej katedry, a także tym, którzy łączyli się duchowo poprzez transmisje.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi – szczególnie zapraszam uczniów klas VII.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a po niej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o10.00.

8. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu. Już dziś zapraszam też na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ oraz ul. Sosnowej.

Dziękuję za prace wykonane na probostwie i w kościele. Bóg zapłać również za dary stołu.

10. Zważywszy na sytuację epidemiczną i ciągłe zagrożenie zarażeniem, podobnie jak przed rokiem, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Za Parafian z poszczególnych ulic będą odprawione Msze św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski – porządek tych Mszy św. będzie w grudniowym Wiesiadniku, a także na naszej stronie internetowej. Natomiast jest możliwość kolędy dla chętnych po indywidualnym umówieniu się. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

11. Można zyskiwać odpusty za zmarłych – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając /w dowolnie wybrane 8 dni/ cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

12. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

14. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuje Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

15. GOKiR Mszana zaprasza na „Teatralny Weekend” w Ośrodku Kultury w Połomi. W piątek 26.11 o godz. 18.00 odbędzie się spektakl pt. WESELE w wykonaniu Teatru KREDENS, natomiast w sobotę 27.11. o godz. 16.00 przedstawienie dla dzieci pt. WYSPA SKARBÓW w wykonaniu teatru CHICHOTEK z Suszca. Cena biletu na każde z wydarzeń wynosi 10 zł. Bilety do nabycia 30 minut przed spektaklami.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• płyta z filmem o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• lampion roratni do samodzielnego złożenia

 

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!!!

Loading