IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 r.

Przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą. Dla nas, chrześcijan, każda niedziela jest upamiętnieniem Zmartwychwstania Chrystusa. W tym dniu poświęconym szczególnie Panu słuchamy słowa Bożego i karmimy się Ciałem i Krwią Pańską, dziękując Bogu za dzieło naszego zbawienia. Módlmy się w intencjach nas tu zgromadzonych i za tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii.

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Nieszpory niedzielne z procesją wokół kościoła dziś o godz. 15.30. Procesja eucharystyczna również codziennie do piątku włącznie – serdecznie zapraszam.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary oraz za przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Serca Pana Jezusa w piątek.

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Natomiast w sobotę przypada wsp. Niepokalanego Serca NMP.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy i nabożeństwie zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – do czego usilnie zachęcam wszystkich chłopców, zwłaszcza po I Komunii św.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola w poniedziałek o 14.45.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej Bóg zapłać również za dary stołu.

13. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy zbudowali ołtarze, ofiarowali fundusze na kwiaty, którzy pomagali w przygotowaniach, tym którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, orkiestrze i wszystkim Parafianom. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

14. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

15. Pielgrzymka Dzieci I-Komunijnych do katowickiej Katedry odbędzie się w przyszłą niedzielę 09.06., początek o godz.. 13.30. W programie m. in. Msza św., wspólne zdjęcie i posiłek.

16. Spotkanie Członków Żywego Różańca przy kawie będzie we wtorek 11 czerwca po wieczornej Mszy św. w sali GOKiR. Serdecznie zapraszam.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej
  • o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan
  • kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Gość Extra w cenie 14 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i udanego całego nowego tygodnia.

Loading