IV NIEDZIELA ZWYKŁA, OFIAROWANIE PAŃSKIE – 02.02.2020 r.

1. Przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego.

W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Dzisiaj również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.
Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

3. Jutro, w poniedziałek wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszy św. o godz. 7.00 oraz dzisiaj po Mszy o 16.00 będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa św. Błażeja.

4. Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. – jutro, w poniedziałek, o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

5. W środę wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 16.30

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Serca Pana Jezusa w piątek.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy św. porannej

9. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych będzie w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00, zapraszam na nią szczególnie dzieci przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. – którym będą poświęcone ich świece komunijne.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci mają zbiórkę w piątek po Mszy szkolnej.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

14. Jutro /w poniedziałek/ będziemy uprzątać stajenkę i wystrój świąteczny naszej świątyni. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam o 7.45.

15. Start Mszana zaprasza na spotkanie sprawozdawcze klubu za 2019 rok. Zapraszamy piłkarzy, działaczy, rodziców i kibiców w przyszłą niedzielę 9.02. o godz. 12.30 w budynku klubu.

16. GOKiR w Mszanie zaprasza mieszkańców na prelekcję dotyczącą diagnozowania i radzenia sobie z chorobą ALZHEIMERA. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18.02. o godz. 10.00 w Sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Na pytania odpowiedzą specjaliści w dziedzinie neurologii.

17. Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Również z naszej Archidiecezji organizowany jest samolotowy wyjazd w dniach 15 – 17.05.2020 roku. Szczegóły dotyczące programu, kosztów i miejsca zapisów – najdziemy w gablotce.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari,
– o debacie na temat praworządności w Polsce,
– przedstawiamy kandydatów w wyborach na Prezydenta RP.

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień !